Agility

AGILITY

Jak začít?

Nejdříve kontaktujete naši hlavní instruktorku agility Bára Múdrou, abyste si domluvili první návštěvu. Na tu můžete přijít sami, nebo rovnou se psem. Pokud zvolíte variantu příchodu se psem, tak přijdete s plně očkovaným psem zpovzdálí pozorujete celou hodinu, abyste si udělali představu o tom, jak hodina probíhá, jak se ke psům přistupuje, co může očekávat. Instruktorka Vám ochotně odpoví na veškeré dotazy a úplným začátečníkům ráda ve zkratce předá základní informace o agility. Pokud se rozhodnete zařadit mezi naše cvičící týmy, domluvíte se na místě s instruktorkou, která Vám vysvětlí vše ohledně přihlášení a plateb jednotlivých lekcí. Následně budete přidáni do rezervačního systému dogres.cz, kam jsou vypisovány tréninky a po schválení už se na ně budete dle svých časových možností přihlašovat sami (veškerá upozornění dostáváte emailem). Také budete přidání do skrytých skupin na facebooku nebo whatsapp, kde Vám sdělujeme zásadní informace.

Jaký je náš přístup ke cvičícím týmům ?

Individuální, přátelský, srozumitelný. Spolupráci se psem na parkuru  stavíme na vzájemné důvěře a respektu, což se prolíná všemi našimi činnostmi. Rozlišujeme potenciál a možnosti  jednotlivých plemen  psů a samozřejmě i psovodů. Na základě toho s týmy pracujeme a volíme individuální přístup.

Co od nás můžete očekávat?

Naučíme Vás užívat si se svým psem společné chvíle na parkuru a vnímat agility jako hru a radost.   Naučíme Vás správně překonávat jednotlivé překážky na parkuru, ovládat svůj pohyb mezi překážkami a hlavně být tam se svým psem a fungovat na myšlenku. Vysvětlíme Vám základy správné přípravy psa pro výkon a po něm. Podpoříme na cestě k vysněným medailím nadějné a ambiciozní závodníky, i skromnější týmy, které si vystačí s tréninky, které jim přinesou stejnou radost.  Každý je tak u nás vítán. Zprostředkujeme Vám tréninky s  trénéry a závodníky na světové úrovni, se kterými spolupracujeme.

Co očekáváme od Vás?

1) Že máte zvládnutou základní poslušnost.

2) Že s námi budete spolupracovat, protože jinak se k žádoucímu výsledku nedostaneme.

3) Že máme společný cíl, kterým je nadšený a spokojený tým, kdy si se svým psem rozumíte i beze slov.

Tréninkové lekce

Začátečníci agility - Pro úplné nováčky a agility neznalé psovody a psy vypisujeme začátečnický kurz, kterým je potřeba si projít.  Kurz obsahuje 5 lekcí + jednu zdarma za 1200,- Kč. Poté dostanete možnost se rozhodnout jak dále pokračovat.

Sportovní přípravka pro mladé psy a štěňata  - Příprava pro mladé pejsky a štěňata, kteří ještě nemají na parkuru co dělat. Vše probíhá v podobě online kurzu s doplňujícími venkovními lekcemi dle dohody.

Tréninky agility pro pokročilé začátečníky, pokročilé a závodní týmy – Lekce vypisované pro všechny týmy dohromady, kdy je ke každému týmu přistupováno zcela individuálně. Lekce mohou být tématicky rozepsány. Platby se rozlišují podle členství v našem Spolku.

Intenzivní tréninky, výcvikové tábory – celodenní nebo vícedenní akce pod vedením našich i pozvaných instruktorů.

Cvičící dny:

· úterý , středa, čtvrtek  pravidelně dle vypsaných skupin v dogres.cz

· soboty nebo neděle dle akcí, vypsáno v dogres.cz

· individuálně dle domluvy – možno i dopoledne

Jak nás kontaktovat?

Telefonicky ve všedních dnech v čase 9:00 – 17:00, nejlépe však SMS nebo whatsapp ( při výcviku vám telefon nevezmeme)

Tel: 603 799 833

Email: bmcanis@seznam.cz

Fb - Bára Múdra

Fb - Jitka Křížková

Důležité info na závěr:

· Pes by neměl chodit na hodiny ani hladový, ani přežraný.

· Na lekce přicházíte s předstihem, abyste stihli psa pořádně vyvenčit.

· O tom, co je odměna, rozhoduje pes – pro některého to mohou být granule, pro jiného zase piškoty, slanina, hračka.

· Na vstupní bráně do areálu Psí školy je vyvěšen provozní řád – ten si každopádně přečtěte.

· V areálu jsou pro psy k dispozici misky a dešťová voda.

· S sebou si na lekce přineste: Odměny ( pamlsky, hračku), jednoduché krátké vodítko, kennelku či klec ( v areálu je k dispozici několik erárních klecí a dřevěných odkládacích boxů)

· Děti mohou výcvik agility absolvovat, ale nemohou být v areálu bez zákonného zástupce. Zodpovědnost za psa i dítě má vždy dospělý.

· Nezapomínejte prosím, že i my jsme lidi, kteří mají své rodiny, svou práci a nárok na odpočinek. Pokud nás kontaktujete, buďte ohleduplní, co se času týče.