Hoopers

HOOPERS

Pod vedením Dáši Tabery - externí trenérka

 

            Přijdete domů z práce, unavený, naštvaný, bez nálady a musíte vyvenčit svého psa. Doma najdete znuděného zvířecího spratka, který zase něco zničil a neustále Vás vyštěkává. Venku tahá, nechce se venčit, všechno ho zajímá a nechce domů a vy jste unavený a máte na něj vztek. Proč to ten můj zmetek milovaný dělá? Vždyť má všechno. Nevěřte tomu. Ten pes se nudí a můžete se přetrhnout, aby měl všechno.

Změňte to a zaměstnejte ho !!!

A klidně s sebou vezměte i své dítě, které přijde ze školy, flákne taškou do kouta a čučí na telku nebo do počítače. Žádný pohyb, žádná odpovědnost.

Změňte to a zaměstnejte ho !!!

Ptáte se jak a čím? Přijďte na HOOPERS do Kopanin.

Hoopers česky oblouk a stand still česky stůj na místě. Dvě slova a co si pod tím představit?

Představte si svého psa, jak s radostí probíhá obloukem od Vás vzdáleným a vy jen stojíte na místě a udáváte mu směr. Krásná představa kynologického sportu že ano….pes se vylítá a vy odcházíte domů odpočatí. Sníme dál ano?!

Představte si fotbalové hřiště, za hřištěm louka a les a všude klid a pohoda. Na hřišti vy a váš psí parťák, bezpečné překážky hoopers.

V kapse máte schovanou hračku a spoustu pamlsků, pes je natěšený nejen na pamlsky a tu hračku, ale hlavně až ho pustíte na ty oblouky, co se nemusí přeskakovat, až bude moct prolítnout 80 cm velkým tunelem, kde vidí na jeho konec a proběhne okolo barelu, té kulaté věcičky, co už někdy a někde označkoval a poběží dál bez přeskakování, zastavování na nějakých zónách, bez prudkých otoček a pohybů. Kam?

No kam mu udáte směr z místa, kde si v klidu stojíte a kocháte se, jak si to ten váš pes užívá, jak svobodně a krásně běží a nic ho nezastaví. Každý trénink přináší výsledky a Vy jako tým, Váš pes a Vy, jste lepší a lepší a víc a víc Vás to baví. Pes se utahá a doma bude klid !

Krásná představa že ano. Ale nemusí to být pouze Vaše fantazie. Tohle je skutečnost, ke které se musíte ale dopracovat tréninkem. A jde to, věřte mi.

HOOPERS není o fyzické kondici Vaší nebo Vašeho psa. Hoopers je o přirozeném pohybu psa – běhu a chůzi, který ho baví a láká. Hoopers je nejen pro štěňata, mladé psy a seniory, ale je to sport i pro psy a páníčky postižené a handicapované.

Od roku 2019, kdy v ČR hoopers vzniknul provozují tento sport vedle mladých a zdravých psů také psi na invalidním vozíku bez končetin, hluší, a dokonce i slepí. A všichni spolu soupeří na závodech ve stejné kategorii bez rozdílu.

 A tito psi vyhrávají i první místa. Co se páníčků týče, tak nejmladší člence hoopers týmu je 5 let a nejstarší členka letos oslavila 82 narozeniny. Na Moravě máme i členskou základnu, kde hoopers trénují děti na invalidních vozících. HOOPERS je prostě sport pro každého psa i páníčka bez rozdílu.

Ale aby nevznikla představa, že HOOPERS je pouze pro mladé, staré nebo handicapované psy. Tak to určitě NE !!!     

Na tento sport se zaměřuje spousta týmů z agility, aby podpořili vysílání psa na dálku, aby zrychlili jeho rychlost a pes měl ten správný dreif a konečně také proto, aby se páníček na agility parkuru tolik nenadřel a neutahal.

Zaujala Vás tato představa? Chcete přestat jen snít a chcete to vidět nebo opravdu prožít? Žádný problém. Stačí zvednout telefon nebo napsat email, zprávu a domluvit si termín Vaší první schůzky, která je pro Vás logicky zdarma.

Tréninky probíhají s určitou pravidelností a můžete s námi pracovat v malé skupině (což je neskutečná legrace), nebo individuálně. Což není taková legrace, ale lektor je jen a jen Váš. Vše je o lidech a vše se dá domluvit a poupravit nejen Vašim potřebám. Bude záležet čistě jen na Vás, jak často budete chtít na tréninky chodit a kolik času chcete svému vzdělávání se, věnovat.

Odpovíme si teď na pár otázek, které Vás určitě napadají.

  • Kdo mě bude učit a trénovat
  • Co budu na trénink potřebovat
  • Co musí umět můj pes
  • Jak dlouho tréninky trvají
  • Mohu dopoledne nebo pouze odpoledne
  • Kolik tréninky stojí
  • Kolik psů mohu mít na tréninku
  • Nikdy jsem nic takového nedělal a můj pes nic neumí, zvládnu to?

V Kopaninách u Aše Vás bude trénovat paní Dagmar Tabery. Zakladatelka HOOPERS v ČR, předsedkyně klubu Klub hoopers z.s., a jako jediná v ČR držitelka tří certifikátů hoopers z nichž jeden získala u holandské společnosti Woofatwork. Majitelka 2 týraných špiců a jedné čivavy, které díky tomuto sportu přivedla do normálního života.

Potřebovat budete hlavně svého psa, pamlsky nebo jeho oblíbenou hračku, misku na vodu (na hřišti je voda dešťová), zázemí pro psa (kenelu, klec nebo deku), i když na hřišti jsou pevné dřevěné odkládací boudy, vodítko, pokud možno ne flexi, ale obyčejné, dobrou náladu a můžete si vzít, pokud chcete i pomocníka, kterého váš pejsek zná.

Váš pejsek by měl zvládnout základní poslušnost. Tím se rozumí přivolání a nebýt agresivní na ostatní psy.

Tréninková hodina je vždy dána dle počtu účastníků. Maximální počet na 1 skupinu jsou 4 týmy a hodina trvá max 90 minut. Při počtu 2 týmů hodina trvá 60 minut a individuální hodiny vždy dle domluvy. Společné tréninky budou probíhat v úterý (popřípadě v pátek). Individuální tréninky lze domluvit kdykoli i během dopoledne.

Jedna skupinová tréninková hodina stojí 200,- Kč. Při uhrazení celého základního kurzu, který bude probíhat v pěti výcvikových hodinách, zaplatíte 900,- Kč za kurz a hodiny si vybíráte dle potřeby.

Za individuální hodinu zaplatíte 250,- Kč a trvá max 45 minut. Termín lze domluvit vždy aktuálně dle situace. Čas je zkrácený z důvodu únavy a motivace Vašeho psa. Nechceme jej přetahovat a zbytečně unavovat, což by vedlo k jeho nezájmu jako u každé jiné činnosti.

Na trénink si můžete přihlásit max 4 psy, což zaplní celou jednu skupinu. Nebo můžete psy na jednotlivé tréninky střídat. Když budete mít na tréninku své 2 psy, tak se mohou přihlásit další 2 a skupina bude naplněna. Není to problém.

Každý z nás někdy s něčím začínal a nic neuměl. Každému vždy říkám na prvních trénincích: Nikdo učený z nebe nespadl a dejte sobě i Vašemu psu čas vše poznat a pochopit.

Je spousta týmů, které to po prvních dvou hodinách chtěly vzdát, ale když přišly na třetí hodinu a zjistily, že to jejich pes pochopil a těší se, tak úplně změnily názor a sami Vám mohou říct kam až se dnes dostaly. Já jsem příkladem. Nemám žádné sportovní psy, ale jejich nadšení a těšení se na tréninky, jejich výsledky na závodech mě posouvají stále dál.

Přijďte se podívat, přijďte si to třeba jen zkusit. Kontaktovat mně můžete několika způsoby:

FB                   -           Dagmar Nancy Avokan

Email -           tsindy@seznam.cz

Mobil  -           774 53 11 25

 

Těšíme se na Vás i Vašeho psa na hřišti v Kopaninách u Aše.