Poslušnost rodinného psa

Jak začít?
Nejdříve kontaktujete jednoho z instruktorů, abyste si domluvili první návštěvu. Na tu přijdete s plně očkovaným psem a očkovacím průkazem a zpovzdálí pozorujete celou hodinu, abyste si udělali představu o tom, jak hodina probíhá, jak se ke psům přistupuje, co můžete očekávat. Pokud se rozhodnete zařadit mezi kurzisty, kontaktujete příslušného trenéra, který vás pozve na individuální lekci, kde vyplníte přihlášku, zaplatíte kurzovné ve výši 2.000 Kč a instruktor vám vysvětlí základy, na kterých posléze budete stavět v dalších lekcích. Těch je celkem deset, přičemž my si vedeme vaši docházku, takže si nemusíte hlídat, kolik máte odchozeno. Následně budete přidáni do rezervačního systému dogres.cz, kde jsou vypisovány tréninky a po schválení už se na ně budete dle svých časových možností přihlašovat sami (veškerá upozornění dostáváte emailem). Také budete přidání do skrytých skupin na facebooku nebo whatsapp, kde vám sdělujeme zásadní informace.

Jaký je náš přístup ke psům?
Věcný, důsledný, srozumitelný. Psi jsou psi, ne miminka. Pracujeme s myšlenkou, že každý pes musí být vychovaný nehledě na jeho velikost či stáří. Spolupráci se psem stavíme na vzájemné důvěře a respektu. Rozlišujeme potenciál jednotlivých plemen a na základě toho s ním pracujeme, ke každému psovi volíme individuální přístup v souladu s jeho předpoklady a potřebami. (Nechtějte tedy po nás vycvičit pastevce.)

Co od nás můžete očekávat?
Vysvětlíme vám základní pojmy, naučíme Vás pracovat s motivací, budeme Vás připravovat na situace, se kterými se běžný pejskař a jeho pes setkávají (návštěva veterináře, chůze na vodítku, odložení, seznamování a potkávání psů, přivolání a další základní povely, strachy atd.). Naučíme vás vychovávat a cvičit, protože rozlišujeme mezi výcvikem a výchovou. Výcvik psa je zaměřen na plnění úkolů ve spolupráci s psovodem, výchova se zaměřuje na žádoucí a nežádoucí chování a schopnost fungování týmu v běžném životě i v zátěžových situacích.

Co očekáváme od vás?

1. Že víte, jaké plemeno máte a proč jste si je pořídili.
  2. Že s námi budete spolupracovat, protože jinak se k žádoucímu výsledku nedostaneme.
  3. Že máme společný cíl, kterým je sebevědomý, vyrovnaný, spokojený a aktivní pes, kterému vy rozumíte a on rozumí vám.

Dále nabízíme:

• socializační procházky ve městě - zaměřujeme se na chůzi na vodítku a venčení v městském ruchu (převážně v těchto městech - Aš, Cheb, Františkovy Lázně) - NĚKOLIKRÁT DO MĚSÍCE - přihlašování v dogres.cz
  • individuální konzultace - podle potřeb klientů, stačí se domluvit s příslušným instruktorem na místě (Kopaniny nebo Aš) a termínu - cena je 300,00 Kč za hodinu - konzultace se neodečítá z docházky
  • sportovní kynologii - poskytneme vám kontakt na instruktory, kteří se vám v areálu Psí školy Kopaniny budou věnovat, pokud máte ambice skládat zkoušky, či se věnovat sportovní obraně nebo stopám

Cvičící dny:

• pondělí a středa pravidelně dle vypsaných skupin v dogres.cz - AKTUALIZACE - PO ZMĚNĚ ČASU OD LISTOPADU STŘEDY A SOBOTA a MĚSTO - ČVRTKY
  • individuálně dle domluvy

Jak nás kontaktovat?

Pouze písemně!!! V čase od 9,00 do 18,00.

Jana Štádlerová - hlavní instruktor
telefon (pouze SMS nebo WhatsApp): 736 431 231
email: poslusnost-kopaniny@seznam.cz
facebook: Jana Štádlerová

Natálie Jerie Králová 607 600 311

Důležité info na závěr:

• Pes by neměl chodit na hodiny ani hladový, ani přežraný.
  • U některých temperamentních psů je nutné je před tréninkem alespoň částečně vyběhat a vyvenčit.
  • O tom, co je odměna, rozhoduje pes – pro některého to mohou být granule, pro jiného zase piškoty, slanina, hračka.
  • Na tom, zda se výchova a výcviky vašeho miláčka budou dařit, máte hlavní podíl VY.
  • Na vstupní bráně do areálu Psí školy je vyvěšen provozní řád – ten si každopádně přečtěte.
  • V areálu jsou pro psy k dispozici misky a dešťová voda.
  • S sebou si na lekce přineste: pevné vodítko (ne flexi a ideálně s vícero oky a dvěma karabinami kvůli uvazování, ale samozřejmě to zvládneme i s jednou), odměny a obojek. Na provozní poslušnost vždy doporučujeme obojek široký dle velikosti psa a s páskovým zapínáním (tedy ne na karabinu, ale cvoky a sponu).
  • Děti nejsou páníčci. Děti si mají se svým rodinným mazlíčkem hrát, chodit na procházky, sportovat a bavit se. Zodpovědnost za psa má ale vždy dospělý. Takže pokud chcete, aby se vaše děti účastnily našich lekcí, nejdřív to s námi proberte.
  • Nezapomínejte prosím, že i my jsme lidi, kteří mají své rodiny, svou práci a nárok na odpočinek. Pokud nás kontaktujete, buďte ohleduplní, co se času týče.